Maj 2024 w Fundacji A.R.T.

#gdyniehulawiatr

Podsumowanie naszych działań w Maju🥳

Co za nami:

👉Seniorzy w ramach dwóch projektów: „Silver Stars #sztukadziałania” współfinansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz „Seniorzy wiele warci – sztuka działania 4” sfinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, uczestniczyli w 39 godzinach różnorodnych zajęć – drama, warsztaty: malarstwa intuicyjnego, muzyczno – ruchowe, z elementami tańca i ruchu, psychoedukacyjne, manualno-kreatywne. Wysłuchali również wykładu dotyczącego higieny jamy ustnej.

Projekty współfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa

👉 8 warsztatów dla dzieci w wieku do lat 7: Gordonki, Muzyczne Harce, Mali Badacze. Wzięło w nich udział 28 dzieci. Projekt „Czas dla Rodziny 2”.

👉 Grupy wsparcia: dla kobiet doznających przemocy; dla mężczyzn doznających przemocy, dla kobiet z Ukrainy, dla kobiet z elementami psychoterapii tańcem i ruchem.

👉 Grupa wsparcia dla dzieci z Ukrainy, które jednocześnie angażują się w działania wolontaryjne Fundacji A.R.T.

👉1 spotkania – Trening Zastępowania Agresji dla dorosłych, 14 uczestników

👉2 warsztaty dla rodziców, którzy chcą doskonalić kompetencje opiekuńczo – wychowawcze

👉4 warsztaty dla młodzieży „Apteczka pierwszej pomocy emocjalnej”

👉 1 spotkanie Klubu Kobiet – 20 uczestniczek

☎️ Wsparcie telefoniczne dla osób doświadczających przemocy, odbywało się w każdy wtorek w godz. 17.00-20.00

***

👉 Dzięki współfinansowaniu projektów przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz Partnerów komercyjnych zrealizowaliśmy: 174 godzin konsultacji specjalistycznych: psycholog (w języku polskim i ukraińskim), psycholog dziecięcy, pedagog, prawnik, logopeda. #IkanoBankPolska @Fundacja Cloudware – Lepszy Start PwC Polska

👉 W Szkoła Podstawowa Nr 2 im. M.Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie odbyły się warsztaty dla nauczycieli dotyczące profilaktyki przemocy, projekt „Powiedzmy o TYM komuś’ współfinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

🍞Dzięki współpracy z Bank Żywności SOS w Warszawie i #NettoPolska nasi podopieczni regularnie otrzymują wsparcie w formie produktów spożywczych.

🐸Projekt współfinansowany Miasto Marki: 👨‍👧‍👧#PrzyjacieleZippiego Dzieci z 5 klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr. 2 w Markach zakończyły udział w programie „Przyjaciele Zippiego” a w kolejnych 3 klasach odbyło się 18 spotkań. Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach

👉Odbył się 8 Festiwal Rodziny 26 maja na Stadionie Polonia Warszawa S.A.AKTYWNA WARSZAWA, W organizację zaangażowało się ponad 80 wolontariuszy (Seniorki, Nastolatkowie z Polski i z Ukrainy, Woluntariat pracowniczy z #CitiVolunteers i #ikanobankpolska )

👉Zakończyliśmy pracę nad innowacyjnym programem edukacyjnym #Pociągdoprofilaktyki, strat w szkołach już w czerwcu.

Wypatrujcie podsumowania z Czerwca bo dzieje się i będzie się działo.

#razembudujemydobro#podsumowaniemiesiąca#Maj#pomoc#Aktywizujemy#Ratujemy#Tworzymy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij