Oferta fundacji

Nasza Fundacja zajmuje się w szczególności czterema głównymi obszarami, które powiązane są ściśle z naszym doświadczeniem zawodowym:

 1. Działania związane z przeciwdziałaniem przemocy.

  Wielu z nas staje przed sytuacjami trudnymi, które zakłócają nasze normalne funkcjonowanie. Nie wynika to bynajmniej z naszych deficytów, a jest związane z naszym normalnym funkcjonowaniem w społeczeństwie. Często też bagatelizujemy nasze problemy, pomniejszamy ich wagę i staramy się o nich zapomnieć. Po latach jednak okazuje się, że wracają do nas sprawy, które kiedyś z pozoru błahe, z biegiem czasu przybrały na sile. Bywa także, że nie potrafimy określić jakiego rodzaju wsparcie dałoby nam ulgę lub najnormalniej wstydzimy się bądź boimy po pomoc sięgnąć. Konsultacje psychoterapeutyczne mają na celu pomóc nam bliżej przyjrzeć się problemom i trudnym sytuacjom życiowym w otoczeniu terapeuty, a także zaobserwować zjawiska z poziomu subiektywnego obserwatora.

  Oferta naszej Fundacji skierowana jest do osób doświadczających przemocy bądź świadków przemocy, dotyczy w szczególności:

  1. Świadczymy bezpłatną pomoc w zakresie: konsultacji prawnych, psychologicznych i terapeutycznych.
   Zobacz więcej:  https://fundacjaart.pl/projekty-fundacji/klub-a-r-t
  2. Prowadzimy poradnię m@ilową: https://fundacjaart.pl/projekty-fundacji/poradnia-mailow-a-r-t
  3. Prowadzimy Kampanie Społeczne: https://fundacjaart.pl/projekty-fundacji/ocaleni-od-przemocy
  4. Wkrótce ruszy Forum o przemocy, jak również całodobowy telefon zaufania dla osób doświadczających przemocy.

 2. Działania edukacyjne

  Dobre szkolenie, spotkanie czy też konferencja oparte na gruntownej  analizie potrzeb firmy, to nie moda, lecz prosty rachunek finansowy. Koszt doradztwa i szkoleń jest bowiem wielokrotnie niższy od uzyskiwanych później korzyści. Kiedy zaś do samego procesu szkoleniowego dołożymy trochę: emocji po to, by wiedza trafiała mocniej do adresatów i humoru po to, co słuszne nie było śmiertelnie nudne, to możemy spotkać się razem na szkoleniach i warsztatach organizowanych przez Szkołę Praktycznych Umiejętności Społecznych.

  Zobacz więcej:  http://spus.edu.pl/

 3. Działalność portali internetowych

  Manager na obcasach www.managernaobcasach.pl i Mama na obcasach www.mamanaobcasach.pl to miejsca, które mają inspirować kobiety do aktywności, do szukania prawdziwego oblicza samej siebie na różnych etapach życia.

  Jesteś oddana pracy w firmie i w domu. W pracy jesteś oddanym pracownikiem, a w domu oddaną żoną, matką,  przyjaciółką. Pracujesz tak naprawdę na kilku etatach: pomagasz rodzicom, odrabiasz lekcje z dziećmi, robisz zakupy, sprzątasz, pierzesz, gotujesz, zarządzasz pracownikami itd. To wszystko robisz Ty sama!

  Nie delegujesz pracy innym, bo uważasz, że zrobisz to lepiej od męża, szefa, pracowników, dzieci itd. I tak robisz wszystko za innych bo przecież tylko Ty najlepiej posprzątasz, ugotujesz, napiszesz raport, zrobisz analizę o którą prosił szef itd. Dodatkowo zawsze znajdziesz coś, co można poprawić po innych np.: porządki po mężu, w pracy siedzisz po godzinach bo tylko Ty jesteś pracownikiem od zadań niewykonalnych i to zawsze Ty poprawiasz błędy innych.  Zawsze starasz się sumiennie wykonywać polecone zadania i nigdy nikomu nie odmawiasz pomocy. Zawsze uczynna, chętna, pomocna…

 4. Działalność sportowa to wyzwanie dla nas na 2015 rok

 5. Działalność rekreacyjna: wyjazdy dla dzieci i młodzieży to wyzwanie dla nas na 2015 rok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij