PODSUMOWANIE 2023ROKU #RATUJEMY

!!! Ratujemy osoby doświadczające przemocy i jej skutków!!!

#gdyniehulawiatr

Praskie CSR Fundacji ART to miejsce na warszawskiej Pradze Północ, w którym chce się być, szczególnie wtedy kiedy w naszym życiu przychodzą różne burze, z którymi sami sobie nie poradzimy.

 • Od poniedziałku do piątku przyjmują psychologowie, pedagodzy, prawnik, logopeda, coach oraz doradca zawodowy. Wsparcie znajdą u nas dzieci, młodzież i dorośli. Udzieliliśmy 2651 godzin konsultacji w języku polskim i ukraińskim.
 • 24 tematów w ramach programu „Przyjaciele Zippiego” wyposażyło dzieci z 16 klas pierwszych w umiejętności radzenia sobie w sytuacjach konfliktów, rozstania oraz znajdowania i budowania przyjaźni. Ta współpraca z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Markach daje piękne owoce.
 • We wtorki i w środy odbywały się spotkania grup wsparcia dla Kobiet z Polski i z Ukrainy doświadczających przemocy. Odbyły się po 24 spotkania dla każdej z grup.
 • W marcu zorganizowaliśmy 9 szkoleń dla specjalistów w szkołach.
 • Zorganizowaliśmy także seminaria na zlecenie Klientów komercyjnych, łącznie dla 1000 osób. 
 • 2100 godzin prac społecznie użytecznych. Współpraca z III zespołem Kuratorów jest wspaniała. Dzięki niej osoby, które z różnych przyczyn są na zakręcie swojego życia, mogą zamiast w zakładzie karnym odrobić prace przyczyniając się jednocześnie do czynienia dobra.
 • #Porozmawiajmyoprzemocy – cykliczne spotkania dotyczące przeciwdziałania przemocy, realizowane dla kobiet …. rozważaliśmy  jak krok po wzmocnić siebie, znaleźć osoby, które mogą nam pomóc i „zacząć żyć”
 • Ufundowaliśmy stypendia dla 7 dzieci, każde po 5000zł w ramach programu; ,,Stypendia dla praskich talentów”.
 • W czterech szkołach województwa mazowieckiego realizowaliśmy konkurs: „Przemoc widziana oczami dziecka”.
 • Wydaliśmy komiks o zjawisku przemocy, skierowany do uczniów szkół podstawowych. Komiks narysował Jan Mazur.
 • Zorganizowaliśmy spotkanie dla specjalistów zajmujących się zjawiskiem przeciwdziałania przemocy, pt.:”Przemoc to nie zabawa”
 • Wspólnie z reżyserem Rafałem Kaczmarkiem przygotowaliśmy kampanię dot. przeciwdziałania przemocy wobec dzieci pt.: „Przemoc to nie zabawa”.

#razembudujemydobro każdego dnia <3

Kłaniamy się wszystkim, którzy nam w tym pomagają:

Warszawa Rodzinna Miasto Stołeczne Warszawa Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Ikano Bank Bibby Financial Services Polska Cloudware Fundacja Citi Handlowy Nrodowy Instytut Wolnosci  Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach Bibby Financial Services Polska CD Projekt Red Fundacja BNP Paribas

#Mazowszepomaga #MCPSpomaga #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka #MCPS

O nowego roku uruchomiona jest zrzutka, abyśmy mogli świadczyć pomoc nieprzerwanie. Twoje 50, 75 lub 100 zł pozwoli pomagać cały czas. Kliknij w obrazek.

Dołącz do grona Pomagaczy Fundacji A.R.T.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij