I półrocze 2017 roku w Fundacji A.R.T.

Dotarliśmy do wakacji. Dla nas to czas wytężonej pracy – turnus kolonijny i ponad 35 podopiecznych. To także moment na podsumowanie a działo się dużo:-)

  1. Od stycznia 207 do grudnia 2017 wraz z Fundacją Miejsce Kreatywne przy wsparciu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy realizujemy projekt: „Młodzi ART-yści”, którego celem jest  stworzenie pretekstu do rozmowy na temat wartości spędzania czasu RAZEM oraz do wspólnej, zespołowej pracy i zabawy.W wolnym czasie młodzież, biorąca udziału konkursie, będzie miała okazję zająć się budowaniem więzi, poznawaniem swojego miasta, myśleniem o rodzinie w kontekście ciekawego, wspólnego spędzenia czasu na terenie miasta. Więcej: https://www.fundacjaart.pl/mlodzi-artysci-prace-konkursowe-2/
  2.  Od lutego 2017 roku Fundacja A.R.T. otworzyła Rodzinną Klubokawiarnię Praską na ul. Dąbrowszczaków 8 lok. 111. Miejsce na praskiej mapie Warszawy dla całych rodzin, w którym odbywają się warsztaty dla dorosłych oraz dzieci.
  3.  Od marca ruszyła oferta edukacyjna w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej. To wspólne dzieło Fundacji A.R.T. oraz Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej, finansowane w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w 2017r.    Projekt realizowany będzie do grudnia 2017.   RODZINNA KLUBOKAWIARNIA PRASKA to nazwa przywodząca na myśl ciepło i zapach kawy i herbaty, niezobowiązującej przestrzeni klubowej, miejsca pomocy i zajęć dla rodzin.
  4. Od kwietnia do grudnia 2017 Fundacja A.R.T. realizuje projekt „Jesteś wiele wART” skierowany jest do rodzin zamieszkujących na terenie m.st. Warszawy, w których występuje problem alkoholowy. Powstał  aby pokazać rzeczywiste konsekwencje i trudność wyjścia z uzależnienia ale i nadzieję, jaką daje zmiana nawyków, powiedzenie w porę „stop”, znalezienie wsparcia w rodzinie, danie wsparcia swoim dzieciom, zadbanie o swoje umiejętności i wiedzę, polubienie siebie.  Projekt finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.
  5. 20 maja w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej odbyła się Noc Muzeów, jako element corocznego projektu Miasta Stołecznego Warszawy.
  6. W sobotę 10 czerwca stadion Legii był otwarty dla wszystkich w związku z organizowanym przez Fundację A.R.T. i Fundację Legii – IV Festiwalem Rodziny. Przez cały dzień odwiedzający mogli korzystać
    z przygotowanych specjalnie atrakcji.Od godziny 9:00 uczestnicy Festiwalu całymi rodzinami odwiedzali nas przy Łazienkowskiej 3. W tym samym czasie na głównej płycie boiska odbyły się zajęcia Akademii Klasy Ekstra, w których udział wzięli zawodnicy Legia Soccer Schools z całej Polski. W treningach udział wzięli m.in. Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, prezes Ekstraklasy S.A., Dariusz Marzec i Prezes Legii Warszawa – Dariusz Mioduski.Wszyscy uczestnicy Olimpiady Sportowej, którzy zdobyli wystarczającą ilość stempli otrzymali torby z upominkami od Biedronki. Na koniec zostały również rozlosowane nagrody główne. Tego dnia stadion Legii odwiedziło około 14 000 osób!

Zobacz krótką video relację :Festiwal Rodziny w skrócie

Lub pełny  Reportaż o Festiwalu Rodziny

A może chcesz obejrzeć zdjęcia 

   6. Do poradni m@ilowej regularnie pisze do nas 40 osób. Wszystkie sprawy związane są z różnymi formami przemocy. Poradnia jest całorocznym projektem Fundacji.

   7. Działaniem całorocznym jest Klub A.R.T., w którym potrzebujący otrzymują bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną.

  8. Wolontariusze i współpracujący Trenerzy przeprowadzili w I półroczu 120 dni szkoleniowych  z zakresu umiejętności społecznych i zawodowych. Główne podziękowania za wspaniałą pracę i rewelacyjną jakość przeprowadzonych projektów kieruję głownie na ręce: Radka Wajlera, Izy Polichnowskiej, Agnieszki Toboty, Jakuba Garbackiego, Edyty Garbackiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij