Fundacja „Omega Pomagamy” uruchamia program bezpłatnych porad prawnych

Już 16 października rusza program darmowych porad prawnych w ramach stworzonej latem Fundacji „Omega Pomagamy”. Celem akcji jest udostępnienie wszystkim zainteresowanym, a zwłaszcza osobom w trudnej sytuacji życiowej, pomocy prawnej.

„Nasza organizacja jest nastawiona na obronę praw człowieka, na walkę o godność życia poprzez różnego rodzaju działania na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych, poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych oraz w trudnej sytuacji życiowej i materialnej” – mówi Katarzyna Jaworska, dyrektor zarządzający Fundacji „Omega Pomagamy”.

Cyklicznie, co dwa tygodnie, w godzinach 9.00-15.00 doradcy z kancelarii prawnych Omega będą udzielać fachowych porad prawnych z zakresu, prawa pracy, prawa rodzinnego, wypadków komunikacyjnych oraz błędów lekarskich. Oddzielną opieką będą otoczone osoby niepełnosprawne, które oprócz bezpłatnej pomocy prawnej będą mogły skorzystać z działalności Fundacji w ramach dodatkowych projektów. Jednym z takich przedsięwzięć jest utworzenie specjalistycznego całodobowego ośrodka opiekuńczego.

Żeby skorzystać z pomocy fundacji w ramach akcji darmowych porad prawnych należy umówić się poprzez e-mail, telefonicznie lub w siedzibie kancelarii prawnych Omega, na spotkanie z doradcą. Kontakt dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej (www.fundacja-omega.pl, infolinia Fundacji: Tel. 0-22 417 89 89). Podczas samego spotkania będzie trzeba wypełnić także formularz zgłoszeniowy, określający rodzaj i zakres pomocy prawnej.

Fundacja „Omega Pomagamy” została powołana w lipcu 2012 z inicjatywy ogólnopolskiej sieci kancelarii prawnych: Omega Kancelarie Prawne Sp. z o.o.

Jednym z celów fundacji jest poprawa godności życia oraz wsparcie prawne głównie osób starszych, niepełnosprawnych oraz mających problemy finansowe i życiowe.

Więcej informacji na: http://www.fundacja-omega.pl

Kontakt: Marek Janota, e-mail: marek.janota@goodonepr.pl, Tel. (22) 392-95-85

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij