Podsumowanie obchodów Jubileuszu 15 lecia Fundacji A.R.T.

Fundacja A.R.T. powstała w 2008 roku, a w 2023 roku obchodziliśmy jubileuszowe 15 urodziny! W naszym DNA jest pomaganie, dlatego w tym przypadku nie mogło być inaczej. Cały nasz jubileusz skoncentrowany był na pomocy Potrzebującym.

Zapraszamy, zobaczcie jak pięknie świętujemy swoje 15 urodziny – P O M A G A J Ą C !

Od początku powołania do życia fundacji, prowadzimy indywidualne poradnictwo specjalistyczne. Zaczynaliśmy od dyżuru psychologa i prawnika, w nieogrzewanym lokalu przy Wileńskiej 7… Dziś dalej na Pradze Północ, tyle, że na Dąbrowszczaków 8 wspieramy Potrzebujących. Obecnie kadrę specjalistów stanowią: psycholodzy, psycholodzy dziecięcy, pedagodzy, terapeuci, coachowie, prawnicy i logopeda.

Prowadzone przez nas działania opierają się na 3 hasłach, jak litery A.R.T. w naszej nazwie:

#AKTYWIZUJEMY– rodziny, młodzież, seniorów do zadbania o rozwój, emocje, więzi rodzinne, integrację między i wewnątrzpokoleniową. Prowadzimy zatem działania edukacyjne, profilaktyczne, rozwojowe, kulturalne oraz aktywizujące. A to wszystko w naszej Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej przy ul. Dąbrowszczaków 8.

#RATUJEMY osoby doświadczające przemocy i jej skutków, oferując w Praskim Centrum Społecznego Rozwoju kompleksowe, długofalowe i nieodpłatne poradnictwo specjalistyczne, grupy wsparcia dla kobiet, młodzieży, seniorów.

#TWORZYMY bezpieczne miejsca dla Potrzebujących: pełna serdecznej atmosfery Rodzinna Klubokawiarnia Praska oraz dające wsparcie Praskie CSR. Tworzymy bezpieczną przestrzeń dla ofiar przemocy i kryzysów poprzez prowadzenie działań edukacyjnych, informacyjnych oraz promocyjnych uwrażliwiających społeczeństwo na zjawisko przemocy i wykluczenia.

To najważniejsze wydarzenie w życiu naszych Podopiecznych – poczucie bezpieczeństwa i własnej wartości dzięki możliwości skorzystania z długofalowego, nieodpłatnego poradnictwa specjalistycznego. Pozyskanie środków na indywidualne poradnictwo specjalistyczne jest dla nas priorytetem aby nie zostawić dzieci, młodzieży, osób dorosłych bez niezbędnej dla poprawy ich funkcjonowania pomocy.

O nowego roku uruchomiona jest zrzutka, abyśmy mogli świadczyć pomoc nieprzerwanie. Twoje 50, 75 lub 100 zł pozwoli pomagać cały czas. Kliknij w obrazek.

2. KAMPANIA „SILVER STARS”

Seniorów stale przybywa, obecnie 25,2 % mieszkańców Mazowsza to osoby w wieku 60+, a w 2050 r. Seniorzy będą stanowić ponad 31 % mieszkańców województwa. Dlatego ważne staje się kształtowanie pozytywnego postrzegania starości w społeczeństwie oraz tworzenie warunków do integracji międzypokoleniowej. Nasza kampania „Silver Stars” pokazała pozytywne oblicze Seniorów: ludzi aktywnych, dbających o swój dobrostan psychofizyczny, mających poczucie bezpieczeństwa dzięki integracji w lokalnej społeczności. Kampania obejmowała:

  • WIELKI MIĘDZYPOKOLENIOWY TANIEC W KRĘGU

3. PRZEMOC WIDZIANA OCZAMI DZIECKA

Przemoc jest ciężkim doświadczeniem, o którym trudno się rozmawia, a nawet nie chce się nikomu powiedzieć. Dlatego o przemocy chcemy rozmawiać z dziećmi i młodzieżą w sposób ułatwiający im poradzenie sobie jako ofiara, jako świadek, jako osoba świadoma różnych zjawisk w rodzinie, w najbliższym otoczeniu:

  • Konferencja „Powiedz o TYM komuś” – 4 edycja organizowanej przez Fundację A.R.T. konferencji dotyczącej przeciwdziałania przemocy. W roku 2023 swoje działania skupiliśmy się na przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci i młodzieży. Konferencje odbyły się 2 – jedna w Markach w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego druga w Warszawie w Szkole Podstawowej nr 258.

4. STYPENDIA NAUKOWE DLA PRASKICH TALENTÓW – REALIZOWANE (WRZESIEŃ 2023-CZERWIEC 2024)

Wyniki egzaminów ósmoklasisty w dzielnicy Praga Północ należą do najniższych w Warszawie. Brak możliwości, środków i zasobów na rozwój talentów oraz wsparcie zdolnych dzieci, młodzieży z uboższych, wielodzietnych rodzin. Razem z naszymi Partnerami ufundowaliśmy 6 stypendiów naukowych (zakup sprzętu, pomocy naukowych, kursów, wyjazdów edukacyjnych i językowych, itp.) dla uzdolnionych uczniów z klas 6-8 publicznych szkół podstawowych na Pradze Północ.  

STYPENDIA PRZYZNANE!
STYPENDIA ROZDANE!

5. KAMPANIA SPOŁECZNA ,,POWIEDZ O TYM KOMUŚ” DOTYCZĄCĄ PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY WOBEC DZIECI

Przemoc jest ciężkim doświadczeniem. Doświadczeniem, o którym trudno mówić, do przeżywania którego trudno się przyznać. Najbardziej boli, utrudnia oddech i przyśpiesza bicie serca przemoc doznawana ze strony najbliższych, którzy powinni wspierać, kochać, uczyć szacunku i opiekować się młodszymi członkami rodziny. Przemoc doznawana w miejscu, które powinno być bezpieczną i ciepłą przystanią, czyli przemoc domowa wobec dzieci. Doznają jej ze strony tych, o miłość których zabiegają, często chronią ich milcząc w szkole, wśród przyjaciół. Wymyślają wymówki i tłumaczenia dla siniaków, ran, złego samopoczucia. Często nie spotykają człowieka, który im pomoże, tracą wiarę w to, że cos się zmieni i nie mówią nikomu o tym, czego doświadczają myśląc „i tak mnie nie słychać” .

Celem przygotowanej przez nas kampanii społecznej jest pokazanie tej przemocy. Strasznej, cichej, opresyjnej, zostawiającej ślad na całe życie… pod warunkiem, że to życie będzie trwać… Tu ważna staje się rola świadka przemocy, zawsze „coś” widać i zawsze „coś” słychać: za ścianą, w szkole, na zajęciach dodatkowych, na podwórku. Pokaż dziecku, że może zaufać, że jest człowiek, dla którego ważny jest jego los i który go wysłucha. Powiedz o TYM komuś o przesłanie naszej kampanii adresowanej do ofiar i do świadków przemocy. W ramach kampanii powstał spot, który był wyświetlany w mediach społecznościowych oraz w   komunikacji miejskiej – kanały zapewniające dotarcie do znaczącej i zróżnicowanej ilości odbiorców.

„Przemoc to nie zabawa- kampania dot. przeciwdziałania przemocy wobec dzieci” 

6. FESTIWAL RODZINY, 7 EDYCJA, 10.09.2023

Mamy ogromną przyjemność podzielić się z Wami niesamowitymi wspomnieniami z 7. Festiwalu Rodziny, który odbył się w sobotę 10.09.2023. To był niezapomniany dzień pełen radości, uśmiechów i niezwykłej zabawy dla dzieci i dorosłych! Każda z 2500 zgłoszonych na festiwal rodzin mogła wziąć udział w naszym konkursie. Zbierając pieczątki na wybranych stanowiskach, wszyscy mieli szansę na wzięcie udziału w losowaniu nagród. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie – Wasza energia i entuzjazm były niezwykłe! Chcielibyśmy również serdecznie podziękować wszystkim wystawcom i partnerom, którzy zadbali o niezwykłe stoiska i atrakcje, które zachwyciły naszych gości. Wasze zaangażowanie i kreatywność sprawiły, że festiwal był tak wyjątkowy.

7 FESTIWAL RODZINY GALERIA ZDJĘĆ

FILM

7. VIII MIASTECZKO MIKOŁAJA FUNDACJI A.R.T. W DNIU 09.12.2023 W CENTRUM OLIMPIJSKIM W WARSZAWIE

Rodzinne spędzenie czasu w świątecznej atmosferze daje uczestnikom, co obserwujemy co roku, wiele radości. Czekały na Was, jak co roku zabawy, przedstawienia, świąteczne warsztaty dla dzieci oraz dla rodzin, konkursy dla dzieci oraz konkursy rodzinne, spotkanie i zdjęcia z Mikołajem. Udział jest bezpłatny. Magiczną atmosferę stworzyli z nami Wolontariusze i Partnerzy/Sponsorzy wydarzenia.

Galeria zdjęć z Miasteczka Mikołaja

8. II EDYCJA AKCJI SPECJALNEJ: ,,PAKUJEMY SANIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

W 2022 roku dla 5 placówek wychowawczych przygotowaliśmy z Wolontariuszami, Partnerami i Przyjaciółmi naszej Fundacji „sanie” pełne pięknych zabawek i niespodzianek. Sanie czyli samochody z 1200 paczkami dotarły do dzieci w 5 placówkach opiekuńczo-wychowawczych w różnych miejscach Polski, dając dzieciom i młodzieży wiele uśmiechu, wzruszeń i radości. W roku 2023 sanie Św. Mikołaja dotarły do 100 dzieci, podopiecznych Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Akcja „Pakujemy sanie Św. Mikołaja” rozpoczęła się kilka miesięcy temu, kiedy to zaprosiliśmy różne firmy oraz osoby prywatne do współpracy ❤️ Wspólnie zaczęliśmy zbierać fundusze i prezenty dla dzieci z rodzin zastępczych. Było to zadanie trudne, ale nie niemożliwe do wykonania. Firmy organizowały zbiórki w swoich biurach, a pracownicy przynosili prezenty dla dzieci. Osoby prywatne również przyczyniły się do sukcesu akcji, ofiarowując swoje środki finansowe oraz prezenty. Wielki finał to oczywiscie wręczenie dzieciom prezentów. A to miało miejsce podczas 8. Miasteczka Mikołaja, które odbyło się w Centrum Olimpijskim. Dzieci miały okazję spotkać samego Świętego Mikołaja, który osobiście wręczył im prezenty. Był to niezwykły moment, pełen wzruszeń i radości.

                           

9. CHARYTATYWNA GALA DLA DARCZYŃCÓW FUNDACJI A.R.T.- 01.12.2023 /PAŁACYK KONOPACKIEGO

Obchody 15-lecia istnienia to wspaniała okazja, aby podziękować Darczyńcom, Partnerom i Przyjaciołom Fundacji za ich wsparcie, zaangażowanie i wspólne BUDOWANIE DOBRA przez te 15 lat. Czynienie dobra jest ogromną wartością. Cieszymy się, że Jesteście z nami.

Galeria zdjęć z 15-lecia Fundacji A.R.T.

A czego życzymy sobie my na kolejne lata????

Chcemy, aby nasza oferta stale się rozwijała, aby żadna pandemia, epidemia, inflacja czy inna sytuacja kryzysowa nie zastopowała ciągłości i kompleksowości wsparcia dla tych, którzy potrzebują pomocy w wyjściu z trudnej sytuacji życiowej.

Dziękujemy za 2023 rok i wybierzcie się z nami w podroż w 2024 roku.

– Dotacje ze środków publicznych: projekty współfinansowane ze środków m.st. Warszawa, z budżetu Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, przez OPS Marki.

– Darowizny: Ikano Bank, Bibby Financial Services, Cedrob, PwC Polska, Fundacja BNP Paribas, Cloudware Polska, Fundacja Cloudware

– Sponsorzy: CD PROJEKT RED, Ikano Bank

– wsparcie produktowe: Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga; Park rozrywki Mandoria; Wioska Pod Kogutem; Teatr Capitol; Teatr Guliwer; Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury; Sinfonia Varsovia; Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek; Alexander; Monumi; Sala Zabaw Inca Play, Hula Kula; Mazurek – manufaktura butów dziecięcych; Mały Inżynier; Park Miniatur/ Inwałd; Bike Salon; Park Linowy Warszawa obok ZOO; DKMS, Michał Kanarkiewicz; NIVEA; St. Majewski Majewski Sp.z.o.o;, TEPFactor; AVON; Mary Kay; Hotel Gołębiewski Karpacz; Perfekt look studio urody; DELIA COSMETICS Sp. z.o.o.; THE LORENZ Bahlsen; Las Odkrywców;   ESFI DANCE Szkoła tańca; LEROY MERLIN POLSKA; AIRO Centrum Aktywnej Rozrywki; Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” z Jaworzyny Śląskiej; Gandalf.com; Farma Wuja Toma Dyniolandia;Park Linowy Podróżnika; EKOMOD Sp.z.o.o.; GRANNA Sp.z.o.o.; Biuro Rachunkowe LEX Grzegorz Miazio; Świat Książki Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością; „Pollena” Kosmetyki i Mydła Naturalne Sp.z.o.o.; Klub Sportowy Strada; Mostostal Warszawa; Teatr Kamienica; Lagardere Travel Reital Sp.z.o.o; Rossman; Haribo

– Zbiórki Publiczne.

Zapraszamy do współpracy!

Budujcie z nami dobro!

Wesprzyjcie nasze działania, wspólnie pomóżmy Potrzebującym https://fundacjaart.pl/wplac/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij