Klub Seniora Silver Stars

Seniorzy to jedna z bardzo ważnych w działaniach Fundacji grup.

Dlaczego?

1️⃣ To ogromny zasób: wspomnień, historii, poczucia humoru, kreatywności, radości życia i umiejętności, które zadziwią niejednego młodego osobnika 😊

2️⃣ Mieszkańców Mazowsza przybywa i przybywa osób w wieku 60+. Obecnie stanowią one 18,8% mieszkańców Mazowsza a w 2050 r. ilość mieszkańców w wieku 60+ będzie stanowić ponad 31 % tej populacji. Rośnie liczba seniorów, zwłaszcza kobiet, mieszkających samodzielnie co oznacza, żecoraz większa liczba seniorów potrzebuje wsparcia, integracji oraz oferty atrakcyjnych zajęć.

3️⃣ Człowiek to istota społeczna. Potrzebuje innych do tego by czuć się bezpiecznie i czuć się potrzebnym. Kontakt z drugim człowiekiem, grupa przyjaciół w środowisku, w którym się mieszka, możliwość brania ale i dawania innym życiowej mądrości, radości to podstawa dobrego samopoczucia seniorów. Człowiek w wieku 60+ to dalej człowiek, który chce i ma prawo żyć pełnią życia, dostosowując swoje aktywności do zmian zachodzących z wiekiem. Potrzebuje zatem miejsca, w którym będzie mógł aktywnie spędzić czas, wśród ludzi, dbając o swój dobrostan psychofizyczny i angażując się w różne przedsięwzięcia.

Zaczęliśmy pracę z Seniorami 6 lat temu od hasła „Seniorzy wiele warci” widząc potrzeby tej grupy. Po tych wspólnie spędzonych latach, kiedy ilość uczestników zajęć i spotkań zwiększyła się z 15 do 80 😊, kiedy uczestnicy stali się przyjaciółmi, z którymi celebrujemy ważne dla nas i dla Fundacji chwile, widzimy niezwykła energię i zasoby tej grupy. Dlatego hasło naszych działań dla Seniorów zmieniło się na „Silver Stars”. Bo jak na Gwiazdy przystało – emanują piękny, radosny i ważny dla nich oraz innych pokoleń blask, pokazujący pozytywne oblicze Seniorów.

Witajcie w Klubie dla Seniorów „Silver Stars” !

Zamknij